Funda Eratıcı, Hilton'un Türkiye yatırım direktörü oldu

Medyaloji.net » iş dünyası » Funda Eratıcı, Hilton'un Türkiye yatırım direktörü oldu
Funda Eratıcı, Hilton'un Türkiye yatırım direktörü oldu

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Hilton, Türkiye yatırım direktörlüğü görevine Funda Eratıcı'yı getirdi.

Hilton, Funda Eratıcı’nın Türkiye’den sorumlu yatırım direktörü olarak görevlendirildiğini duyurdu. Eratıcı, Hilton’un dünya çapında faaliyet gösterdiği altıncı en büyük pazar olan Türkiye genelinde şirketin büyüme planlarının gelişiminden ve takibinden sorumlu olacak. 

Yaklaşık 30 yıldır Hilton bünyesinde görev yapan Eratıcı, daha önce Türkiye satış operasyonları bölge direktörlüğü görevini yürütüyordu. Aynı zamanda Hilton’un EMEA bölgesindeki orta segment markaları Hampton by Hilton ve Hilton Garden Inn için satış operasyonları liderliği görevini de üstlendi. Görevine İstanbul’da devam eden Eratıcı, Hilton’un bölgedeki stratejik büyümesine yön vermeye devam edecek.

Hilton’un Türkiye’de faaliyet gösteren veya geliştirme aşamasında olan 114 oteli bulunuyor. Ülke, şirketin kilit stratejik büyüme pazarlarından biri olmaya devam ediyor. Funda Eratıcı, yeni görevine, Hilton’un uzun süreli konaklama ve lifestyle markaları Home2 Suites by Hilton, Embassy Suites by Hilton, Canopy by Hilton ve Tapestry Collection by Hilton için lansmanların planlandığı bir dönemde atandı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Hilton Orta ve Doğu Avrupa’dan Sorumlu Yatırım Başkan Yardımcısı Mike Collini, “Türkiye, Hilton’un küresel olarak faaliyet gösterdiği en büyük pazarlardan biri. Buradaki portföyümüzün hızla geliştiğini görüyoruz. 2008 yılında 8 olan otel sayımızı 2024’te 80’e çıkaracağız. Funda Hanım’ın ataması, 13 şehirde 20’den fazla yeni otel açmayı planladığımız oldukça önemli bir dönemde gerçekleşti. Kendisi hızlıca görevinin başına geçti. Pazardaki deneyimi ve mülk sahiplerine değer yaratmasıyla Türkiye’deki yatırımlarımıza öncülük etmek için ideal bir donanıma sahip” dedi.

YORUMLAR