FLO'da üst düzey 2 atama

Medyaloji.net » iş dünyası » FLO'da üst düzey 2 atama
FLO'da üst düzey 2 atama

Şirket yönetim kadrosunu 2 atamayla güçlendirdi.

Ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren FLO’da üst düzey iki atama gerçekleşti. Buna göre, global iş geliştirme ve strateji genel müdür yardımcılığına Dr. Emre Ekşi atanırken, FLO Türkiye Perakende Genel Müdür Yardımcısı Alper Oktay oldu.

Yeni dönemde FLO Global İş Geliştirme ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacak olan Dr. Emre Ekşi, lisans eğitimini 2002 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. 2008 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde inovasyon üzerine yüksek lisansını tamamlayan Dr. Ekşi, 2020 yılında aynı üniversitede işletme mühendisliği doktorasını bitirdi. Danışmanlık, telekom, havayolu ve perakende sektörlerinde toplam 20 yılı aşkın proje yönetimi, stratejik planlama ve iş geliştirme tecrübesi bulunan Dr. Ekşi, FLO bünyesine 2014 yılında iş geliştirme müdürü olarak adım attı. Altı yıl boyunca iş geliştirme ve stratejik planlama direktörlüğünü üstlenen Dr. Ekşi yeni görevinde FLO’nun globalleşme yolculuğuna katkısını artırırken şirketin dijital dönüşüm ajandasına da liderlik yapacak.

FLO Türkiye Perakende Genel Müdür Yardımcısı Alper Oktay, Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmasının ardından kariyerine 1996 yılında adım attı. 2004 yılında mağaza müdürü olarak görev aldığı LC Waikiki’de 2012 yılında bölge müdürlüğüne terfi eden Oktay, 2016 yılında operasyon direktörü olarak katıldığı FLO bünyesinde son üç yıldır Türkiye perakende direktörlüğünü üstlenmekteydi. Oktay, yeni görevinde FLO’nun Türkiye perakende operasyonları, kiralama ve perakende analiz – raporlama birimlerinden sorumlu olarak şirketin hedeflerine giden yolda katkı sağlayacak.

YORUMLAR