“Duyuların Uyanışı" Capitol'de başlıyor...

Medyaloji.net » pr » “Duyuların Uyanışı" Capitol'de başlıyor...
 “Duyuların Uyanışı" Capitol'de başlıyor...

Capitol, 4 başarılı sanatçının izinde çoğulcu ve bütünsel sanat anlayışını “Duyuların Uyanışı” sergileri ile alışılmışın ötesine taşıyor.

İlki 12 Şubat Çarşamba günü Dilan Bozyel “ Paris – Beyrut: Mutluluk Hattı” sergisi ile başlıyor.

Dünyanın farklı yerlerindeki farklı suretlerden, başarılı kadınların hikayelerine, teknoloji ve sanatın yarı gerçekliğinden mutluluğun rotasına kadar farklı duyuları uyandıran sergi serisi Capitol’de bir araya geliyor.

Dilan Bozyel’in “Paris – Beyrut: Mutluluk Hattı” kitabının yayınlanmasının ardından aynı ismi taşıyan sergisi Institut français’den sonra 12 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında Capitol’ de gerçekleşiyor.

Yaşayacağı şehri, yaşamak istediği şehirleri fotoğraflayarak bulmaya çalışan bir fotoğrafçı Dilan Bozyel. Hikâyesinin ilk rotası yaşadığında mutlu olacağına inandığı iki şehirde geçiyor; Paris ve Beyrut.
 

“Duyuların Uyanışı”

İlki 12 Şubat Çarşamba günü Dilan Bozyel “ Paris – Beyrut: Mutluluk Hattı” sergisi ile başlayan “Duyuların Uyanışı” sergisi, 4 Mart’ta Simay Bülbül’ ün “Kapıları Aralayan Kadınlar” ı mercek altına alıyor. Mustafa Seven, Nisan ayı boyunca “Dünyanın Suretleri”  sergisi ile sanatseverleri farklı duygulara taşıyor. Mayıs ayı ise Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Banu İnanç Uyan Dur’ un teknolojiyi sanatla birleştiren “Yarı Gerçeklik”  sergisini kapsıyor. 

“Duyuların Uyanışı”  Sergi Takvimi

12 Şubat- 4 Mart Dilan Bozyel:  Paris- Beyrut Mutluluk Hattı

7- 31 Mart Simay Bülbül- Kapıları Aralayan Kadınlar

3-27 Nisan Mustafa Seven: Dünyanın Suretleri

4-27 Mayıs Banu İnanç Uyan Dur: Yarı Gerçeklik

YORUMLAR