Dove CMO'sundan ayrılık kararı

Medyaloji.net » iş dünyası » Dove CMO'sundan ayrılık kararı
Dove CMO'sundan ayrılık kararı

28 yıldır görev aldığı Unilever bünyesinde son olarak Dove CMO'luğunu yürüten Alessandro Manfredi ayrılık kararı aldı.

Dove’un reklamlar aracılığıyla geleneksel güzellik standartlarına meydan okuyan Gerçek Güzellik (Real Beauty) hareketinin mimarlarından Manfredi, 2004 doğumlu hareketin 20’nci yıldönümünde şirkete veda etti.

Ayrılığına dair LinkedIn paylaşımında “En güzel aşk hikâyelerinin bile bir sonu vardır” diyen Manfredi, “20 yıl önce Gerçek Güzellik hareketininin #Campaignforrealbeauty etiketiyle başlamasına yardım ettikten sonra, 114 milyon çocuğa eğitim vererek dünyanın bir numaralı beden özgüveni eğitimi sağlayıcısı konumuna gelen bir markaya liderlik etme ayrıcalığına sahip oldum. İşi üçe katlayarak 6 milyar euroluk ikonik bir marka haline geldi. 2004’teki o günlerden beri büyümeyi hiç durdurmadık, hızlanmaya devam ettik. 2023’te on yıldan uzun bir süredir en iyi sonucumuza ulaştık ve şimdi 2024’te daha da büyük bir ivmeye sahibiz. Böylelikle toplumsal etkinin, bir şirkete tam olarak yerleşmesi durumunda kâr sağlamakla kalmadığını, aynı zamanda büyümenin olağanüstü itici gücü olduğunu da göstermiş olduk” satırlarına yer verdi.

Unilever, Dove’un kapsayıcı güzellik hareketi Gerçek Güzellik’in uzun soluklu katkılarının da etkisiyle bu yıl Cannes Lions tarafından yılın en yaratıcı reklamvereni unvanına layık görülmüştü.

YORUMLAR
En çok okunan haberler