Bupa Türkiye'nin Habitat Derneği'nin Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Konteyneri devam ediyor

Medyaloji.net » sosyal sorumluluk » Bupa Türkiye'nin Habitat Derneği'nin Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Konteyneri devam ediyor
Bupa Türkiye'nin Habitat Derneği'nin Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Konteyneri devam ediyor

Bupa Türkiye'nin Habitat Derneği ile Hatay Samandağ'da hayata geçirdiği Sağlıklı Yaşam ve Eğitim Konteyneri afet bölgesinde yaşayan çocuklara ve annelere destek olmaya devam ediyor.

Asrın felaketinden etkilenen kırılgan kesimlere daha fazla destek olmak amacıyla Bupa Türkiye’nin katkılarıyla hayata geçirilen “Sürdürülebilir Yaşama Destek Projesi” ile eğitici ve güvenli bir ortam sağlanması hedefleniyor.

Depremin ilk gününden itibaren gönüllü çalışanlarıyla birlikte bölgeye destek sağlayan Bupa Türkiye, Habitat Derneği ile birlikte hayata geçirilen “Sağlıklı ve Mutlu Yarınlar” adlı Sürdürülebilir Yaşama Destek Projesi ile bölgedeki yaraların sarılmasına destek vermeye devam ediyor.

Bölge halkıyla dayanışma içinde olan ve 6 Şubat 2023’ten bu yana ayni ve nakdi yardımlarını kesintisiz sürdüren Bupa Türkiye ve Habitat Derneği yöneticileri, gerçekleştirilen ziyaret ile çalışmaları yerinde gözlemleyerek eğitim ve tohum topu atölyesinde çocuklarla vakit geçirdiler.  Bupa Türkiye’nin ormanlaştırma ve biyoçeşitlilik çalışmalarına destek olmak amacıyla çocuklarla birlikte gerçekleştirdiği “tohum topu” atölyesinde üretilen tohum topları önümüzdeki aylarda ecodrone’lar ile Marmaris’te toprak ile buluşturulacak.

Proje kapsamında; gençlere ve kadınlara yönelik sağlık okuryazarlığı ve farkındalığı eğitimi ile çocuklara yönelik masal dinletisi, dans atölyesi, kutu oyunları, film gösterimleri, hayal balonları etkinliği, psikososyal destek atölyesi, sosyal beceriler atölyesi ve özel gün etkinlikleri (İstiklal Marşı'nın kabulü, Çanakkale Zaferi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı) gibi çeşitli eğitim ve atölyeler düzenlenmeye devam ediyor.

Hatay Samandağ’daki Sutaşı Konteyner Kenti’ni Habitat Derneği İcra Kurulu Üyeleri İsmail Metin ile Taha Aydoğmuş ve Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar’ın eşliğinde ziyaret eden Bupa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürcan ve Bupa Türkiye’nin üst düzey yöneticileri bölgenin tam olarak iyileşene kadar yardımlarının süreceğini ifade ettiler.

Sürdürülebilir projelerle kesintisiz destek

Desteklerine sürdürülebilir kalkınma felsefesi ile yaklaştıklarını söyleyen Bupa Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürcan; cesaretli, önemseyen ve sorumlu bir grup olduklarını kaydederek, “6 Şubat 2023 tarihinde Pazarcık ve Elbistan merkezli depremler sebebi ile binlerce vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü ilk günkü gibi yaşıyoruz. Tıpkı deprem zamanında olduğu gibi bugün de Bupa Türkiye olarak bölgeye ve depremzedelere farklı projelerle yardımlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Bugünkü ziyaretimiz sırasında her biri birbirinden akıllı, aydınlık çocuklarımız ile bir aradaydık. İnanıyorum ki sağlıklı ve mutlu yarınlar için oluşturduğumuz bu alan bir nebze de olsa çocuklarımızın, ailelerinin ruhsal ve fiziksel sağlıklarına katkı sağlayacak ve geleceğe umutla bakmalarına vesile olacaktır. İnsanların daha uzun, daha sağlıklı ve daha mutlu yaşam sürmelerine yardımcı olmak ve daha iyi bir Dünya yaratmayı en önemli amacı olarak benimseyen büyük bir organizasyon olarak, bölgenin tüm yaraları sarılana dek destek vermeye devam edeceğiz. Deprem bölgesine uzun vadeli destek sağlamayı bir görev olarak kabul ediyor, büyük bir sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

 

YORUMLAR