Boyner'de üst düzey atama

Medyaloji.net » iş dünyası » Boyner'de üst düzey atama
Boyner'de üst düzey atama

Denetim, bankacılık ve perakende sektöründe yönetim deneyimleri bulunan Emel Sayınataç, Boyner Büyük Mağazacılık bünyesinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı.

Boyner Büyük Mağazacılık tarafından yapılan açıklamada, denetim, bankacılık, perakende sektörlerinde yönetimsel deneyime sahip olan Emel Sayınataç’ın Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığı bildirildi. Toplumsal cinsiyet eşitliği kapsamında yaptığı çalışmalarla kadınların çalışma hayatında daha aktif rol almalarını hedefleyen Boyner’de, kadın Genel Müdür Yardımcısı oranı yüzde 60’a ulaştı.

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Emel Sayınataç, lisans eğitiminin ardından University of Reading’de Risk Yönetimi programını tamamladı ayrıca The Institude of Internal Auditors’tan Uluslararası İç Denetçi (CIA) lisansını aldı. Profesyonel iş yaşamına 1993 yılında Price Waterhouse Coopers’ta Denetim Uzmanı olarak başlayan Sayınataç, ardından sırasıyla Finans Yatırım ve Egebank’ta Bütçe ve Raporlama Müdürü, TAIB Yatırım Bank’ta İç Denetim Müdürü olarak görev aldı. 2005 yılında Sabancı Grubu’na geçerek sırasıyla TeknoSA’da Finans Müdürlüğü ve KlikSA’da Finans Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2017 yılında Altınbaş Grubu’na katılan Sayınataç, Alpet’te Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak kariyerine devam etti. Emel Sayınataç, Temmuz 2022 tarihi itibarıyla Boyner Büyük Mağazacılık bünyesinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürecek. 

 

 

YORUMLAR