Bir Dilek Tut Derneği'ne yeni CEO

Medyaloji.net » magazin » Bir Dilek Tut Derneği'ne yeni CEO
Bir Dilek Tut Derneği'ne yeni CEO

Dernekte CEO görevini üstlenecek isim belli oldu.

Make-A-Wish® Türkiye’nin (Bir Dilek Tut Derneği) CEO koltuğuna 30 yıllık mesleki tecrübesi ve reklam, pazarlama ve turizm sektörlerinde üst düzey yöneticilik deneyimi bulunan Miriam Dinç getirildi.

Bir Dilek Tut Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emine Çubukçu, atamaya ilişkin değerlendirmesinde, “Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara umut verme hedefiyle dünyada 42, Türkiye’de ise 20 yıldır çalışmalarını sürdüren derneğimizin başarısında üst yönetimin kendini adayarak yürüttüğü çalışmalar kritik önem taşıyor. CEO’luk görevini devralan Miriam Dinç, bugüne kadar iş dünyasında önemli başarılar elde etmiş ve bunun yanında derneğimiz çalışmalarını çocukluğundan beri yakından takip eden bir isim. İş hayatındaki başarısı ve dilek çocuklarımızın hikâyelerine karşı içten ilgisiyle önümüzdeki dönemde derneğimizi daha da üst noktalara taşıyacağına ve daha fazla çocuğu hastalıkla mücadelelerinde destekleme konusunda yolu açacağına inanıyorum” diye konuştu.

Çocukluğunun büyük kısmını Afrika’da geçirdikten sonra sırasıyla İngiltere ve Avusturya’da yaşayan Miriam Dinç, 1990’ların başında Türkiye’ye yerleşti. İş hayatına Ogilvy, Leo Burnett, Grey gibi uluslararası reklam ajanslarında başlayan Dinç, Türk Nokta Net, Akbank Kültür ve Sanat Merkezi, The Marmara gibi farklı sektörlerden pek çok önde gelen kuruluşta üst düzey yönetici olarak görev yaptı. Dinç, 30 yıllık iş yaşamı boyunca sanat ve müzik alanlarında da pek çok büyük proje ve organizasyon yönetti.

Viyana Ticaret Odası Turizm Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi’nde turizm ve otel yöneticiliği eğitiminin ardından Cornell Üniversitesi’nde reklamcılık ve pazarlama eğitimi alan Miriam Dinç, çok iyi derecede Almanca, İngilizce ve Türkçe bilgisine sahip.

YORUMLAR