BiP, GLOMO ödüllerinde en yenilikçi uygulama seçildi!

Medyaloji.net » iş dünyası » BiP, GLOMO ödüllerinde en yenilikçi uygulama seçildi!
BiP, GLOMO ödüllerinde en yenilikçi uygulama seçildi!

GLOMO 2020, Londra'da gerçekleştirildi. Turkcell'in BİP Çeviri uygulaması, en yenilikçi mobil uygulama ödülüne layık görüldü.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre,Turkcell, GLOMO’da Türkiye’den ödül alan tek şirket oldu. GSMA tarafından düzenlenen GLOMO ödüllerinde teknolojiyi kullanarak insanların hayatlarına değer katan projeler yarışıyor. 25’inci kez verilen ve mobil teknoloji dünyasının küresel ölçekteki en prestijli ödülü olarak nitelendirilen Global Mobil Ödülleri’nde bu yıl jüri değerlendirmesi sonucu dokuz kategoride 40’ı aşkın proje ve servis ödüle layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan,

Dijital servislerini sürekli geliştirmeye ve yeni özellikler eklemeye devam ettiklerini söylerek, “BiP’e eklediğimiz ve sohbet sırasında anlık olarak 100’den fazla dilde anlık çeviri yapabilme özelliğinin, dünyanın en saygın ödüllerden birisi olan Global Mobile Awards ödüllerinde En Yenilikçi Mobil Uygulama ödülüne layık görülmesi bizi çok memnun etti. Bu ödül yenilikçi çalışmalarımızın tüm dünyada yakından takip edildiğini göstermesi açısından da önemli. Bu topraklarda geliştirdiğimiz uygulamaların dünyanın her köşesine yayılması bizi gururlandırıyor. Önümüzdeki dönemde 1.300’den fazla mühendisimizle dijital servislerimize benzersiz özellikler eklemeye ve müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” dedi.

YORUMLAR