BEE'O Propolis ile Dudaklarınız Koruma Altında

Medyaloji.net » pr » BEE'O Propolis ile Dudaklarınız Koruma Altında
BEE'O Propolis ile Dudaklarınız Koruma Altında

Türkiye'nin ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü propolis üreticisi BEE'O, ballı propolisli dudak koruyucusu ile dudak bakımına yeni yorum getiriyor

Tıpkı cildiniz gibi dudaklarınızın da bakım rutinine ihtiyacı var. Özellikle kış aylarında soğuk havanın etkisiyle kuruyup çatlamaya meyilli hale gelen dudaklarınıza ekstra özen göstermek istiyorsanız, BEE’O Ballı Propolisli Dudak Koruyucu ile tanışın.

2013 yılında İTÜ ARI Teknokent'te kurulan, propolis, arı sütü, arı ekmeği, polen ve ham bal gibi değerli arı ürünleri ile biyolojik aktivitesi korunmuş, katma değerli, %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, şuruplar ve cilt bakım ürünleri üreten BEE’O, Propolisli Dudak Koruyucu ile dudak bakımını baştan yaratıyor.

%100 doğal ve saf formül ile güçlü bakım

Balmumu, ham bal, propolis, hindistan cevizi yağı, avokado yağı, shea yağı, üzüm çekirdeği yağı, zeytinyağı ve kakao yağı ile formüle edilen BEE’O Ballı Propolisli Dudak Koruyucu, içeriğinde hiçbir katkı maddesi, kimyasal ve koruyucu madde bulundurmuyor. Formülünde bulunan Shea yağı, içeriğindeki A ve E vitamini sayesinde dudaklarınızı nemlendirip, pürüzsüzleştirirken, kırışıklıkları azaltıyor. Saf kakao yağının mineralleri dudaklarınızı parlak gösterirken, Hindistan cevizi yağı ile dudaklarınız daha canlı ve renkli görünüyor.  BEE’O Propolisli Ham Ballı Dudak Koruyucu tazeleyici etkisiyle dudaklarınızı yumuşatıyor ve besliyor.

Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı zengin fenolik ve flavonoid içeriğine sahip, nardan 80 kat daha güçlü doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovandaki sterilizasyonu sağlamak için kullanılır. Arılar petek gözlerini önce propolis ile kaplar sonra kraliçe arı petek gözüne yumurtasını bırakır. Bu sayede yumurtanın sağlıklı bir şekilde gelişmesi sağlanır. Ayrıca arılar, propolisle sıvanan petek gözlerine bal, polen arı sütü de koyar. Böylece arının ürünleri kovanda bozulmadan saklanır.

Ham bal, kovandan alındığı hali ile tüketilebilen doğal baldır. Yüksek sıcaklıklarda Isıl işlem görmediğinden besin değeri kovandaki hali ile korunmuştur. Ayrıca doğal olduğundan kristalleşebilir ama kristalleşme balın tüketilmesine engel değildir. Sadece fiziksel bir değişimdir. Ham bal, kristallerin çözülmesi amacıyla pastörizasyon yani yüksek sıcaklıklarda ısıtma işlemine tabi tutulmamıştır. Zira bu işlem balın içerisinde doğal olarak bulunan enzimler, vitaminler ve bazı fenolik ve flavonoid yapıdaki değerli bileşenlerin azalmasına neden olur. Filtrasyon ise balın doğal bileşiminde yer alan polenlerin azalmasına neden olur. Ham bal pastörize ve polenleri tutacak derecede filtre edilmediğinden besin içeriği tüm doğallık ve saflığıyla korunmaktadır.

YORUMLAR