ATO'nun dijital uygulaması ATONET, Türkiye Bilişim Ödülleri'nde birinci oldu

Medyaloji.net » iş dünyası » ATO'nun dijital uygulaması ATONET, Türkiye Bilişim Ödülleri'nde birinci oldu
ATO'nun dijital uygulaması ATONET, Türkiye Bilişim Ödülleri'nde birinci oldu

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından geliştirilen dijital uygulama ATONET Üye Hizmet Platformu, "Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

Odadan yapılan açıklamaya göre, ATONET uygulaması, Türkiye Bilişim Derneğince (TBD) düzenlenen Türkiye Bilişim Ödülleri'nde "Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler" kategorisinde birinci oldu.

TBD Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Aktepe, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Konferans Salonu'nda düzenlenen törende ödülü ATO yönetim kurulu üyelerine takdim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ATO Başkanı Gürsel Baran, Odanın söz konusu uygulamayla geçen aylarda Cenevre'de düzenlenen Dünya Odalar Yarışması'nda "En İyi Oda Sistemi İnovasyon Projesi" kategorisinde ABD'li ve Çinli rakiplerini geride bırakarak dünya birincisi olduğunu hatırlattı.

"Ödüller azim ve motivasyonumuzu artırıyor"

Baran, alınan ödülle ATONET'in birinciliğinin bu kez de Türkiye'de tescillendiğini belirterek, "Dijitalleşme alanında kazandığımız birincilik ödülleri azim ve motivasyonumuzu artırıyor." ifadesini kullandı.

Kovid-19 salgını döneminde dijitalleşme çalışmalarına hız verdiklerine işaret eden Baran, dijitalleşme ve inovasyon kavramlarının her zaman çalışmalarının merkezinde yer alacağını bildirdi.

Baran, Odanın 100. yılında, dijitalleşmeyle hem Türkiye'de hem de dünyada adını birinciliğe yazdırmasından gurur duyduklarını, dijitalleşme çalışmalarının ikinci yüzyıla da damga vuracağını kaydetti. 

 

YORUMLAR