Allianz Teknik, Bursa'nın sanayicileriyle işbirliği kurdu

Medyaloji.net » iş dünyası » Allianz Teknik, Bursa'nın sanayicileriyle işbirliği kurdu
Allianz Teknik, Bursa'nın sanayicileriyle işbirliği kurdu

Allianz Teknik ve Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi iş birliğinde gerçekleştirilen “Güvenli Yapılar, Bilinçli Toplum, Sürdürülebilir Gelecek” etkinliği, Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İş İnsanları

Sanayicileri güvenli ve sürdürülebilir bir geleceğe taşıma hedefiyle gerçekleştirilen etkinlik, Allianz Türkiye Risk Mühendisliği ve Allianz Teknik Direktörü Dr. Ceyhun Eren, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Güldağ ve DOSABSİAD Başkanı Nilüfer Çevikel’in katılımıyla gerçekleşti.

Etkinlik, Dr. Ceyhun Eren’in, büyük depremlerden önce endüstriyel binalarda alınması gereken önlemleri paylaştığı sunumuyla başladı. Endüstriyel tesislerde yaşanan hasarların, maddi kayıpların yanında oldukça uzun bir dönemi kapsayacak iş kesintileri yaşanmasına neden olduğunun altını çizen Eren, yapısal olmayan elemanların deprem davranışı, deprem risk analizi ve deprem sonrası yapı güvenliği analizi gibi konular hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

Allianz Türkiye tarafından 2019 yılında Türk-Alman Üniversitesi kampüsü içinde kurulan Allianz Teknik’in faaliyet alanlarından da bahseden Eren; deprem, yangın, çevre ve iklim değişikliği konularındaki toplumsal risk farkındalığını artırmayı ve sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmayı hedeflediklerinin altını çizdi. 

YORUMLAR