Akinon, SmartFin Capital'dan 5 milyon dolar yatırım aldı!

Medyaloji.net » iş dünyası » Akinon, SmartFin Capital'dan 5 milyon dolar yatırım aldı!
Akinon, SmartFin Capital'dan 5 milyon dolar yatırım aldı!

Akinon, Belçika merkezli VC SmartFin Capital'dan 5 milyon dolar yatırım daha aldığını açıkladı.

Markafoni kurucuları Tolga Tatari, Ahmet Emre Sarı ve Çağrı Orçan tarafından hayata geçirilen Akinon, Belçika merkezli VC SmartFin Capital'dan 5 milyon dolar yatırım aldı. 

Bu yatırım ile Akinon, AR-GE çalışmalarını ve yeni pazarlara açılımını hızlandırmayı hedefliyor. Akinon’un kurucu ortağı ve CEO’su Tolga Tatari, aldıkları bu yatırım ile yurt dışında yeni pazarlara açılmalarını hızlandırmak ve yeni teknolojik ürünleri en üst seviye hizmet kalitesi ile buluşturarak, dünyadaki en kuvvetli ticaret platformunu yaratmak istediklerini belirtiyor.

Tolga Tatari yeni yatırımla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

Akinon olarak Türkiye’de 3 yılda pazar lideri olduk. Biz büyürken teknoloji altyapısını sağladığımız markalarımızın da dijital operasyonlarının büyümesine yardımcı olduk. 2020’de Akinon ticaret platformu ile 4.2 milyar TL’lik bir ticaret hacmi yaratmayı hedefliyoruz. Başarılarımızla Türkiye’de ve yurtdışında birçok fonun dikkatini çektik. Büyümekte olan ve B2B teknolojiler geliştiren şirketlere yatırım yapan SmartFin ile bu yolda ilerlemek bizi heyecanlandırıyor.Bu yatırım ile markalarımıza sunduğumuz hizmet kalitesini en üst seviyeye taşımayı ve Türkiye’de yakaladığımız başarıyı global ölçekte sürdürmeyi hedefliyoruz.

 

YORUMLAR