Adobe reklam göstermeye başlıyor

Medyaloji.net » iş dünyası » Adobe reklam göstermeye başlıyor
Adobe reklam göstermeye başlıyor

ABD merkezli yazılım şirketi Adobe reklam göstermeye başlıyor. Böylelikle Adobe, gelir politikasında önemli bir değişikliğe gitmiş olacak.

Adobe reklam stratejisi için çalışıyor
Reklamlar, artık günümüzün en önemli gelir ve pazarlama stratejisi haline geldi. Hatta yazılım dünyasının dev isimleri de mevcut sistemlerine reklamlar entegre etmeye başlıyor.

Bir süredir reklamlar üzerine çalıştığı bilinen Adobe, bu konuda somut adımlar atmaya başladı. Şu anda Android’de yer alan paylaş ve birlikte aç seçeneklerinde reklam servis etmek için testlere başlandı. Şimdilik bu testlerde, Adobe Photoshop Express ve Adobe Scan kullanıcıları için sadece belirli tip dosyalarda reklam uygulanacağı belirtiliyor.

Adobe’un uygulayacağı reklamların, Microsoft ile benzer olacağı belirtiliyor. Böylelikle kullanıcılara Adobe ürün ve servisleriyle ilgili reklamlar gösterilmiş olacak. Test aşamasında kullanıcıların yaptığı geri bildirimler doğrultusunda, bu reklam stratejisi tüm kullanıcılar için uygulanmaya başlanacak. 

Ancak genellikle iş ve profesyonel hayat için kullanılan bu yazılımlarda reklamların yer almasının, kullanıcılar tarafından nasıl bir tepki alacağı da şimdiden merak ediliyor.

YORUMLAR