20 Türk şirketi Singapur’da buluşacak

Medyaloji.net » iş dünyası » 20 Türk şirketi Singapur’da buluşacak
20 Türk şirketi Singapur’da buluşacak

Singapur FinTech Festivali, 11 Kasım tarihinde Singapur’da başlayacak. 15 Kasım gününe kadar devam edecek olan festivalde ilk kez Türk Pavilyonu kurulacak.

Singapur FinTech Festivali başlıyor
135 ülkeden 500 şirketin katılması beklenen Singapur FinTech Festivali için tarih 11 Kasım olarak belirlendi. 60 bine yakın Fintek ve Teknoloji profesyonelinin katılması beklenen fuar, 55 bin metrekarelik alanda düzenlenecek.

Switch ve Techinnovation organizasyonları ile birleştirilen festival, bu yıl kapsamını da genişletmiş oldu. Böylece finansal teknolojiler ve genel olarak teknoloji alanında hizmet veren firmaların fırsatlarını artıran bir festival haline geldi.

Bu festivalde, geleneksel buluşmalardan farklı olarak, 3 günlük konferans ve sergi, Singapur Merkez Bankası (MAS) tarafından verilen FinTech ödülleri ve son 2 gün de Singapur genelinde açılan inovasyon laboratuvarlarını gezme fırsatı var.

Singapur FinTech Festivali’nin danışmanlığını yürüten Sistem Global Danışmanlık, 20’nin üzerinde ülkenin pavilyon kurduğu festivalde Türkiye’nin 20 firma ile temsil edileceğini ve kamu destekli bir teknopark olan Bilişim Vadisi’nin de burada yer alacağını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sistem Global Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karslıoğlu, Türkiye’de yaklaşık olarak 15 milyar dolarlık Fintek pazarı olduğunu söyledi. Karslıoğlu ayrıca 200’den fazla firma olduğuna da değindi.

YORUMLAR