12 dakikalık bir gerilim

Medyaloji.net » dünya » 12 dakikalık bir gerilim
12 dakikalık bir gerilim

Mini yeni kampanyasında kamera arkasına meşhur yönetmen Yorgos Lanthimos'u davet ediyor.

Başrollerini Matt Dillon ve Daphne Patakia’nın paylaştıkları 12 dakikalık Yorgos Lanthimos filmi Nimic’in, künyesi ve konusunun yanı sıra reklam sektörü için ilgi çekici bir yanı daha var: Film, aynı zamanda, BMW markası Mini için Droga5 tarafından hazırlanmış bir proje.

The Lobster, The Killing of a Sacred Deer, Dogtooth ve The Favourite gibi müstesna filmlerin yönetmeni Yorgos Lanthimos’un Efthymis Filippou ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı ve Lanthimos tarafından yönetilen kısa film, Şubat 2019 itibarıyla Mini’ye küresel reklam ajansı olarak hizmet vermeye başlayan Droga5’ın yeni markası için hazırladığı ilk iş olma ayrıcalığına sahip. 

“Bazen zorlu olsa da mükafatı hayli büyük olan daha kısa bir formatta çalışmama fırsat sunulduğu için memnunum” diyor film hakkında konuşan Lanthimos:

“Senaryoyu son derece merak uyandırıcı bir fikir ve konseptten hareketle geliştirdik. Filmin yapım süresince ise geniş bir yaratıcı özgürlüğün keyfini sürdük. Alışılmış kalıpların dışında düşünmeye davet edilmek ve ilham veren fikirler arasında yüzmek daima çok heyecan verici bir deneyim olmuştur.”

Mini’nin de anıldığı filmin ilk gösteriminin İsviçre’daki Locarno Film Festivali’nde gerçekleştirildiğini ve filmin yalnızca film festivallerinde gösterilmesinin planlandığını ekleyelim.  

YORUMLAR