UPS Türkiye'ye yeni ülke müdürü

Medyaloji.net » iş dünyası » UPS Türkiye'ye yeni ülke müdürü
UPS Türkiye'ye yeni ülke müdürü

UPS Türkiye'de ülke müdürü olarak görev alacak isim belli oldu.

UPS Türkiye’de ülke müdürlüğüne şirketin Türkiye operasyon direktörü olarak görev alan Engin Kolat atandı.

Bayrağı şirketin Fransa ülke müdürlüğüne atanan Burak Kılıç’tan devralan Engin Kolat, yeni görevinde UPS’in Türkiye’deki faaliyetlerinden, iş geliştirme çalışmalarından ve stratejisinden sorumlu olacak.

UPS Doğu Avrupa Başkanı Kim Ruymbeke atamayı, “Türkiye, UPS için Avrupa’daki en önemli pazarlar arasında yer alıyor. Engin’in önderliğinde, her ölçekteki işletmeye en üst düzeyde hizmet sunarak büyümelerine ve e-ihracat ile yeni pazarlara açılmalarına yardımcı olmaya devam edeceğiz” sözleriyle değerlendirdi.

Engin Kolat ise, “Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99’undan fazlasını KOBİ’ler oluşturuyor ve Türkiye’nin yaptığı ihracatın yüzde 58,4’ünü de yine KOBİ’ler yapıyor. İşletmelerin ve girişimcilerin önünde çok büyük e-ihracat fırsatları bulunuyor. UPS olarak işletmelerin bu fırsatlara daha kolay erişmesini sağlamak ve potansiyeli ortaya çıkarmak adına Türkiye’deki tesislerimize ve ülkemizi dünyanın geri kalanına bağlayan ağa yatırımlarımızı güçlendirdik. Bu yatırımlar sayesinde UPS, işletmeleri dünya ticaretine bağlama noktasında eşsiz bir konumda bulunuyor. Önümüzdeki dönemde daha önce olduğu gibi müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre mükemmel hizmetler sunmaya ve onlar için önemli olanı zamanında yerine ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Lisans eğitimini Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra yüksek lisans derecesini Koç Üniversitesi’nden alan Engin Kolat, 2013 yılında gelir yönetimi ve fiyatlandırma uzmanı olarak UPS ailesine katıldı.  UPS’te endüstri mühendisliği yönetmenliği, bölge operasyon müdürlüğü, ülke pazarlama müdürlüğü ve operasyon direktörlüğü gibi farklı görevlerde bulundu.

YORUMLAR