Ünlü havacılık şirketi Türkiye pazarına adım attı!

Medyaloji.net » iş dünyası » Ünlü havacılık şirketi Türkiye pazarına adım attı!
Ünlü havacılık şirketi Türkiye pazarına adım attı!

Dünya genelinde 50'den fazla lokasyonda özel uçuşlar için yer hizmetleri sunan Universal Havacılık, Türkiye pazarına adım attı.

Türkiye gelişen ekonomisi ve yakın coğrafyadaki ticari potansiyeli sayesinde her yıl dünyanın birçok noktasından iş insanını ağırlıyor. İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte toplantı ve görüşmeler için özel uçaklarıyla İstanbul’a gelenler artık, ticari uçuş trafiği azalan ve şehir merkezine yakın konumuyla Atatürk Havalimanı’na yönlendiriliyor. Bu gelişmeyi fırsat bilen ABD’li havacılık şirketi Universal Weather and Aviation, merkez ofisi İstanbul Atatürk Havalimanı özel hangarlar bölgesinde bulunan Universal Havacılık Türkiye ile, özel jet uçuşlarına yer hizmetleri desteği sağlayarak küresel ağını genişletmeye devam ettiğini duyurdu.

Türkiye’deki tüm havalimanlarında özel jet uçuşlarına destek vereceğini açıklayan Universal Havacılık Türkiye; Kaan Air, Ferda Yıldız ve Universal Weather and Aviation iş birliğiyle çalışmalarına başladı. Türkiye’ye genişleme kararının Türkiye'ye yönelik artan müşteri talebi ve daha iyi yer destek hizmeti verme amacıyla alındığı belirtiliyor.

Türkiye’nin özellikle İstanbul’un, güçlü altyapısı ile büyüme potansiyeline sahip olduğunu ancak iş jetleriyle ülkeye gelen misafirlerin gözünde; park yeri, konaklama ve diğer yer hizmetleri için zorlu bir varış noktası olarak algılandığını söyleyen Universal Weather and Aviation CEO’su Greg Evans, “Müşterilerimiz uzun süredir bize İstanbul’a seyahatlerinde daha hızlı dönüş ve daha yüksek kalitede hizmete ihtiyaç duyduklarıyla ilgili geri bildirimde bulunuyordu. Özellikle fiyatlandırmalarda şeffaflık ve hızlı park onayları ziyaretçiler için büyük sorun teşkil ediyordu. Uluslararası standartlarımıza uygun olarak eğitilen uzmanlarımızla Türkiye genelindeki müşterilerimize doğrudan yer hizmeti sağlayarak, sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. İş dünyasının gözünde İstanbul’un hak ettiği değere kavuşması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Türkiye’de özel uçuşlar için en doğru tercihin Atatürk Havalimanı olduğunu ve bu nedenle merkezlerini burada kurmaya karar verdiklerini belirten Greg Evans, “İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte özel uçuşlar Atatürk Havalimanı’na yönlendiriliyor. Ticari uçuş trafiği olmadığından; kalkış-varış, taksi ve transfer süreleri önemli ölçüde azalıyor. Aynı zamanda şehir merkezine ulaşımda elverişli bir konumda bulunması, otopark, hangar ve bakım seçenekleriyle müşteriler açısından daha fazla operasyonel esneklik sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Universal Havacılık Türkiye, Ferda Yıldız ve Kaan Air iş birliğiyle Atatürk Havalimanı’na iniş yapan misafirlerine iş toplantıları için helikopter ile transfer imkânı sunarak zorlu İstanbul trafiğinden kaçınmalarına destek oluyor.

 

YORUMLAR