Tuzun koktuğu yere geldik!

Medyaloji.net » polemik » Tuzun koktuğu yere geldik!
Tuzun koktuğu yere geldik!

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici'nin Milliyet Okur Temsilcisi Belma Akçura için kaleme aldığı yazı tartışma konusu oldu.

 Milliyet yazarı Özay Şendir, Faruk Bildirici'nin bu yazısına sert eleştiriler yöneltti. Şendir, Bildirici'nin Akçura'ya telefon açmak ya da Milliyet'in künyesine bakmak yerine 'Acaba kovuldu mu?' diyerek işin en kolayını seçtiğini belirtti. Şendir, Hürriyet Gazetesi'nde meslek etiği bakımından tartışılacak bir hayli konu varken Bildirici'nin bu konuda kalem oynatmasının da kendisinde hayal kırıklığı yarattığını açıkladı.

İşte Şendir'in bugünkü yazısından ilgili bölüm:

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, Pazartesi günü Milliyet Okur Temsilcisi Belma Akçura’nın köşesinin bir süredir boş olmasından yola çıkıp, ‘Acaba kovuldu mu?’ diye bir yazı yazdı.

Gereksiz bir yazıydı zira gazetenin künyesine baksa Akçura’nın adını görecekti.
Hadi künyeye bakmak aklına gelmedi diyelim, ona bir telefon açsa geçirdiği ağır ameliyat dahil, tüm süreci öğrenecekti. Bunları yapmak yerine “Belma Akçura kovuldu mu?” diye yazmak işin en kolayıydı ve Bildirici de bunu yapmayı seçti.

Başkası yapsa Okur Temsilcisi’ne şikayet edeceğin bir işi Okur Temsilcisi yapınca tuzun koktuğu yere geldiğimizi anlıyoruz.

Faruk Bildirici, tanıdığım, sevdiğim, saydığım bir meslek büyüğümdür, doğrusu hayal kırıklığı duygusu kapladı içimi.

Ayrıca Hürriyet Gazetesi’nde meslek etiği açısından tartışılacak birden çok mesele varken, kalem oynatılan konunun bu olması da ilginç...

YORUMLAR