O haber ajansı TikTok ile iş birliği yapıyor!

Medyaloji.net » teknoloji » O haber ajansı TikTok ile iş birliği yapıyor!
O haber ajansı TikTok ile iş birliği yapıyor!

Yaklaşık 185 yıldır haber yayını yapan ve saygın haber ajansları arasında yer alan AFP(Agence France-Presse) TikTok ile bir iş birliğine gidiyor.

Yayımlanan bir duyuru ile ortaya çıkan ortaklık, TikTok üzerinden yayımlanan bazı içeriklerin kontrol edilmesi ve yeniden bir süzgeçten geçirilmesine olanak sağlayacak. TikTok ve AFP arasındaki iş birliğinin detayları:

Sosyal medyada yayılan yalan veya aldatıcı haberlere yönelik yeni bir hamle geldi. Yaklaşık 185 yıldır haber yayını yapan ve saygın haber ajansları arasında yer alan AFP(Agence France-Presse) TikTok ile bir iş birliğine gidiyor. Yayımlanan bir duyuru ile ortaya çıkan ortaklık, TikTok üzerinden yayımlanan bazı içeriklerin kontrol edilmesi ve yeniden bir süzgeçten geçirilmesine olanak sağlayacak. TikTok ve AFP arasındaki iş birliğinin detayları:

TikTok’ta mafyayı övdü, gözaltına alındı!TikTok, bu sefer de Baran Kejanlı adlı bir kişinin "mafyalık hizmeti verilir" konulu bir video yayınlamasıyla gündemde.
TikTok ve AFP arasındaki ortaklık, temelde ”yanlış bilginin” yayılmaması üzerine 
Dünyada saygın haber ajansları arasında yer alan AFP, yine dünyanın en popüler mobil uygulaması olan TikTok ile yanlış bilginin yayılmadan önlenmesi üzerine çalışma yapmaya karar verdi.

Maalesef ki yanlış bilgiler ve haberler sosyal medya üzerinden çok hızlı bir şekilde yayılıyor. O bilginin teyit edilmesi ve yanlışın düzeltilmesi ise hiç kolay olmuyor. AFP de bu noktada TikTok’un aktif milyonlarca kullanıcısını kullanarak yanlış bilginin yayılmasını ve balığın baştan kokmasını önlemek için doğrulama girişimini başlattı.

YORUMLAR