Nükleer santralde Bitcoin kazısı yaptılar

Medyaloji.net » teknoloji » Nükleer santralde Bitcoin kazısı yaptılar
Nükleer santralde Bitcoin kazısı yaptılar

Dünyanın infilak etmesi ve bütün gezegenin radyasyonla kızarması için nükleer savaş çıkmasına gerek olmayabilir, Bitcoin çılgınlığı bu sonu her an gerçek kılabilir.

Rusya’dan gelen haberlere göre, ülkedeki bir nükleer santralin gelişmiş bilgisayar sistemleri içinde Bitcoin kazısı yapıldığı keşfedildi.

Sarov şehrinde bulunan Federal Nuclear Center’ın bilgisayarlarına Bitcoin kazı uygulaması yükleyen mühendislerin, nükleer santralin hayati işlemlerini kontrol etmesiyle görevli işlemcileri Bitcoin kazımak için kullandıkları anlaşıldı.

Aynı tesisin soğuk savaş döneminde Rusya’nın ilk nükleer silahını üretmek için kullanıldığı da biliniyor ve bilim insanları bu tesiste çok riskli bazı nükleer denemeleri de gerçekleştirebiliyor. Son derece ağır koruma altında olan ve sadece çalışanlarla ailelerinin yaşadığı 20 bin kişilik bir bölgede faliyet gösteren dışarıya kapalı olan bu kadar kritik bir tesiste Bitcoin kazı uygulamasının keşfedilmesi ise ülkede büyük şoka neden oldu.

Bitcoin borsasının sahibini kaçırdılar
Bitcoin ve diğer kripto paraların yükselen değeri, bu alanda çalışan veya elinde yüksek miktarda kripto para bulunduran herkes için bir risk oluşturuyor. Fiziksel saldırılar başladı Sahip oldukları kripto paralar takip edilemez nitelikleriyle ...

Şimdilik Bitcoin kazarak zengin olmak isteyen uyanık bir mühendisin planları ortaya çıkmış ve Rusya’nın ölümcül nükleer silahlarından birinin kazara infilak ederek dünyanın bir parçasını yok etmesinin önüne geçilmiş gibi görünse de dünyadaki başka nükleer santrallerde benzer gizli uygulamaların çalışıp çalışmadığı da merak konusu oldu.

YORUMLAR