MÜSİAD'ın 'Türkiye'nin Gücü Ödülleri' sahiplerini buldu

Medyaloji.net » ödül/başarı » MÜSİAD'ın 'Türkiye'nin Gücü Ödülleri' sahiplerini buldu
MÜSİAD'ın 'Türkiye'nin Gücü Ödülleri' sahiplerini buldu

MÜSİAD "Türkiye'nin Gücü Ödülleri", Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla sahiplerini buldu.

32 yıldır Türkiye ve dünyadaki saygın konumunu giderek yükselten, mahalli ve evrensel değerleri gözeterek iş dünyasına geleceğe yönelik çözümleriyle rehberlik eden Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), iş dünyası ve kamuoyunda ilgiyle takip edilen en önemli etkinliklerinden birini daha başarıyla gerçekleştirdi. Ekonomik ve toplumsal açıdan Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunanları ödüllendirmek, ülkemizin geleceğine hizmet odaklı yeni ilhamlar oluşturabilmek, iş dünyası, girişimci ekosistemi ve akademik camiada geleceğin başarılı projelerini teşvik etmek amacıyla “Türkiye’nin Gücü Ödülleri” Taksim Atatürk Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın da katılımıyla sahiplerini buldu. Türkiye’nin gelişimine önemli katkı sağlaması beklenen “Türkiye’nin Gücü Ödül Töreni”, MÜSİAD’ın 32. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına da şahitlik etti.

MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından son dönemin gözde sanatçılarından Yücel Arzen’in MÜSİAD’ın 32’nci yılı anısına bestelediği “32. Yıl Bestesi” ve sahne gösterisi büyük alkış aldı. Törenin açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı; “MÜSİAD; Bugün yurt içinde 84, yurt dışında ise 81, toplam da 164 şubeyle ülkemizde ve tüm dünyada etkin ve yaygın büyük bir sermeye platformuna dönüştü. Değişik sektörlerde faaliyet gösteren 12.500 üyemiz ve 60 bin firmamız ile yaklaşık 2 milyon insanımıza istihdam sağlıyor, ekonomik büyümeye ise kadim ahîlik geleneği çerçevesinde katkıda bulunuyoruz” dedi. Asmalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin kalkınması, ekonomik bağımsızlığı ve mazlum halklara verdiği destek ile başta Rusya- Ukrayna savaşı olmak üzere dünya barışına sağladığı büyük katkılarından dolayı “Türkiye’nin Gücü Özel Ödülü”ne layık görüldüğünü açıkladı. 

Türkiye’nin pandemi sürecinde dünyanın yaşadığı genel ekonomik sıkıntılardan hükümetin başarılı ekonomi politikalarıyla güçlenerek çıktığını vurgulayan Mahmut Asmalı, MÜSİAD’ın her zaman ekonominin lokomotifi olmaya devam edeceğini söyledi. “Türkiye ekonomisine katma değer sağlamak, üretim projeksiyonunu güçlendirmek ve ihracat sürecine ivme kazandırmak için MÜSİAD olarak 2022 yılını yatırım yılı ilan ettik. 2023 yılı hedeflerimiz doğrultusunda üyelerimizle, ‘Anadolu Üretim ve Yatırım Hareketi’ ile aralarında büyükşehirlerin de bulunduğu 40’ın üzerinde noktada yatırım seferberliği başlattık. Toplam yatırım bedeli 25 milyar Türk lirası olan bu yatırımlar tamamlandığında 25 bin insanımıza yeni istihdam alanları oluşacak. Bu yatırımlarla birlikte 1 milyar dolar ihracatı aşan illerimizin sayısını ise 30’a çıkarmayı hedefliyoruz.” 

Mahmut Asmalı konuşmasında bir önemli müjdeyi daha paylaştı: “Üyelerimiz arasındaki ticareti daha da geliştirecek ve yeni ortaklıklara zemin hazırlayacak MÜSİAD Ticaret Ofisini kuruyoruz. Bu sayede aramızdaki dayanışma ve kardeşlik iklimini daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu ofis sayesinde oluşacak iş birliklerinin bereketli meyveler vereceğine ve üyelerimiz arasından dünya çapında büyük markaların doğacağına inanıyoruz. Yeni dönemde genç ve kadın girişimcilerimizi her alanda daha çok destekleyeceğiz. Gelecekte bu dünyanın öncüsü olacak kuşakları yetiştirmek adına Genç MÜSİAD ile tohumlar ektik ve hamdolsun sayımız 4 binleri geçti.” 

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye’nin en önemli tartışma konularından biri haline gelen sığınmacı meselesine de değinerek, “kimse vatanını sebepsiz yere terk etmez” dedi: “Böyle bir mecburiyetle karşı karşıya kalan muhacir, mağdur ve mazlumlara sınır ve gönül kapılarımızı açmak insanlık borcumuzdur. Bu kapsamda biz de sosyal uyum projelerine ve insani diplomasi faaliyetlerine özellikle genç ve kadın iş insanlarımızın katkısıyla ağırlık vereceğiz. Böylelikle toplumsal barış ve güvenin tesisine katkıda bulunmuş olacağız. Bu kapsamda İdlib’de biriket evlerden oluşan 640 haneli kalıcı MÜSİAD Köyü projemize başladık ve hızla yapımına devam ediyoruz.”

 

 

YORUMLAR