İşte medyanın en çok konuşulanları

Medyaloji.net » medya » İşte medyanın en çok konuşulanları
İşte medyanın en çok konuşulanları

Medya Takip Merkezi (MTM), her hafta düzenli olarak yayınladığı araştırma raporuyla medya dünyasının gündemini belirledi.

MTM'nin medya araştırmasının 10 Nisan - 16 Nisan 2017 tarihlerindeki raporu yayınlandı. Araştırmayla spor basınında öne çıkan başlıklar belirlendi. İşte o araştırmanın ayrıntıları...

GAZETECİLER

16 Nisan'daki referandum oylamasını FOX TV'de Fatih Portakal'la birlikte ekranlara taşıyan başarılı gazeteci İsmail Küçükkaya, sonuçlar açıklanmaya başladığında " Yüzde 52, 53, 54 evet olabilir ama 65 olmayacaktır. Bu kadar yüksek çıkarsa morarmayı kabul ediyorum" demişti. Canlı yayındaki heyecanlı sunuş şekliyle de dikkat çeken Küçükkaya, geçen haftanın en çok konuşulan gazetecisi oldu.

Terör örgütü propagandası yapmak suçlamasıyla tutuklu bulunan Ahmet Şık, Oda TV davasında tüm sanıklar hakkında beraat kararı çıkmasından sonra yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Mahkeme salonundaki savunmasında "Girişteki Adalet (Themis) heykelinin terazisinde, bir tarafta adalet, şeref diğer tarafta adaletsizlik ve şerefsizlik var. Ve maalesef bu yargı mensupları için bu terazinin kefesindeki kötülük şu an daha ağır basıyor" ifadelerini kullanan Şık, geçen hafta en çok konuşulan ikinci gazeteci oldu.

GAZETELER

Doğan Grubu'nun Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesini satacağı yönündeki iddialar basında oldukça geniş yer bulmuştu. Ancak konuyla ilgili iddialar Doğan Medya tarafından yalanlanmıştı. Hürriyet gazetesi, geçen hafta 276 haberle en çok konuşulan gazete oldu.

İkinci sırada ise yazarları, yöneticileri ve çalışanları FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Cumhuriyet gazetesi var. Gazete hakkında 138 haber yapıldı.

FETÖ'nün yayın organı olduğu için kapatılan Zaman gazetesi ile ilgili basında 130 haber yer aldı.

TELEVİZYON KANALLARI

Çalışanları hakkında Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonlarla gündeme gelen TRT, geçen hafta basın dünyasında en çok yer bulan televizyon kanalı oldu.

Ayrıca referandum sonrasın düzenlenen 'Hayır' protestolarına bir TRT çalışanının da katılması, kanalın altyazılarında Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili subliminal mesajlar içerdiği ve Erdoğan'a hakaret edildiği iddialarını gündeme getirdi. TRT hakkında 560 haber yapıldı.

İkinci sırada ise Türkiye'nin referandum sonuçlarını takip ettiği FOX var. Kanal hakkında 448 haber yapıldı.

 

YORUMLAR