İnstagram kullanıcılarının talebine kulak verdi

Medyaloji.net » teknoloji » İnstagram kullanıcılarının talebine kulak verdi
İnstagram kullanıcılarının talebine kulak verdi

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından İnstagram kullanıcılarının talebine yanıt verdi ve algoritmasında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

 İnstagram kullanıcılarının beğenisini yükseltmek için güncellemelerine devam ediyor.

Instagram yaptığı açıklama ile en son takip ettiğiniz ya da yakın zamanda etkileşime girdiğiniz kullanıcıların gönderilerini ön plana çıkaran algoritmasının değiştiğini duyurdu. Instagram kullanıcılara ‘bunun iyi haber ya da kötü haber olup olmadığını merak ediyorum’ diyere eski algoritmaya geri döndü.

KULLANI İSTEDİ, INSTAGRAM ESKİYE DÖNDÜ

Yeni algoritma en son takip ettiğiniz ya da yakın zamanda etkileşime girdiğiniz kullanıcıların gönderilerini ön plana çıkarırken, diğer kişilerin paylaşımlarını ise listenin en altlarına doğru itiyordu. Bu da birçok kişinin paylaşımlarının görüntülenememesine yol açıyordu.

 

 

Kullanıcılardan gelen yoğun talep üzerine bugünden itibaren eski algoritmanın beta testleri başlatıldı ve oldukça sınırlı sayıda kullanıcı ile bu testler bir süre daha devam edecek. Eğer testlerde ciddi problemlere rastlanmazsa, yakın zamanda uygulamanın sevdiğimiz hali geri dönecek.
 

YORUMLAR