Ikea Norveç, “Çöp Koleksiyonu”nu tanıttı

Medyaloji.net » medya » Ikea Norveç, “Çöp Koleksiyonu”nu tanıttı
Ikea Norveç, “Çöp Koleksiyonu”nu tanıttı

IKEA Norveç çöpe atılan mobilyalara ikinci bir şans vermenin hiç de zor olmadığını gösteriyor.

Ufak bir hasar ya da kullanıcının sıkılması gibi nedenlerle, yeni alınan bir mobilyanın kendisini sokakta, çöplerin arasında bulması çok da zor değil. Alması da atması da kolay olabilir belki ama gezegenin daha fazla atığa pek tahammülü yok.

Her yıl 3 milyon mobilyanın sokağa atıldığı Norveç’te gezegenden yana saf tutan IKEA, mevcut soruna çöpten gelen koleksiyonuyla dikkat çekiyor. Reklam ajansı Try imzalı kampanyada çöp yığınları arasındaki ürünlerine odaklanan marka, kimisi için çöp olan mobilyaların tadilat ya da güzel bir yıkamayla yeniden kullanılabilir hale gelebildiğini gösteriyor.

IKEA Norveç Pazarlama İletişimi Müdürü Tobias Lien, “Mobilyalarımızın çoğu çöpe gidiyor. Kampanyamızla, aslında öyle olmaması gerektiğini göstermek istedik. Çoğu zaman ürünler iyi durumda ve yalnızca birkaç parçaları eksik. İşin ne kadar kolay olduğunu göstermek adına bazılarını topladık ve ikinci bir şans verdik” yorumunda bulunuyor.

Müşterilerinin daha az çöp çıkarmasına yönelik yeni hizmetler sunmanın sorumlulukları dahilinde olduğunu söyleyen IKEA Norveç Pazarlama Müdürü Frode Skage Ullebust ise “İtiraf edeyim, mobilyalarımızın bu şekilde sergilenmesi içimi bir parça acıtıyor ama aynı zamanda meseleyi insanlara anlatabilmek adına dürüst ve güzel bir yöntem” diyor.

Kampanyanın ilanlarında ise çöpteki mobilyalar, yeniden kullanılabilmeleri için yapılması gereken işlemler ve ikinci el fiyatlarıyla yer alıyor.

YORUMLAR