Hepsiburada'ya yeni CEO

Medyaloji.net » iş dünyası » Hepsiburada'ya yeni CEO
Hepsiburada'ya yeni CEO

2019'dan bu yana Hepsiburada CEO'su olarak görev yapan Murat Emirdağ, görevini 1 Ocak 2023 itibarıyla Nilhan Onal'a devredecek.

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, koltuğunu son yedi yıldır Amazon’un global operasyonlarında üst düzey yöneticilik yapan Nilhan Onal’a teslim etmeye hazırlanıyor. Ayrılık kararını kendi isteğiyle aldığı belirtilen Emirdağ, görevini 1 Ocak 2023 itibarıyla devredecek.

Son yedi yıldır Amazon’da Chief Business, Tech and Operations Officer olarak görev yapan ve Amazon Shipping’i kuran Nilhan Onal, Amazon’dan önce 10 yıl boyunca Procter & Gamble bünyesinde gıda ve kozmetikten ev bakım ürünlerine kadar birçok kategoride ve coğrafyada önemli yöneticilik rolleri üstlendi.

Onal, yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada “Hepsiburada’nın başarı hikâyesinin bir parçası olmanın, bu önemli ve gurur verici görevle Türkiye’ye dönmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hepsiburada’nın müşterileri için güvenilir, yenilikçi ve samimi bir yol arkadaşı olma misyonunun geçmişteki ve gelecekteki başarısının anahtarı olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Hepsiburada’nın üstün hizmet ve kalite anlayışını harika ekip arkadaşlarımla birlikte daha da ileriye götürmesine, bu anlayışı farklı ülkelere taşımasına ve ekosistemiyle birlikte büyüyüp gelişmesine liderlik edeceğim için heyecanlıyım” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR