Dünyalar sizin olsun diye

Medyaloji.net » medya » Dünyalar sizin olsun diye
Dünyalar sizin olsun diye

Bir telekom operatöründen global bir teknoloji şirketine dönüşümünü açıklayan Turkcell, bu dönüşümü Melis Sezen ve Barış Arduç'un kamera karşısına geçtiği reklam filmiyle duyuruyor.

Turkcell, global ölçekte yaşanan toplumsal dönüşüm ve değişen tüketici ihtiyaçları odağında kurumsal kimliğini yenileme kararı aldı. Buna göre Turkcell, yeni dönemde bir telekom operatöründen ziyade global bir teknoloji şirketi olarak hizmet verecek. Üstelik artık BiP’te sohbet etmek, fizy’de müzik dinlemek Dergilik’ten gazete/dergi okumak ya da Paycell ile alışveriş yapmak için artık Turkcell abonesi olmak gerekmeyecek.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon Turkcell’de yaşanan dönüşümle ilgili, “Teknoloji her gün gelişiyor, toplumların yapısı da bu gelişmenin etkisiyle değişiyor. Biz de bu bağlamda müşterilerimize ‘dünyalar senin olsun’ diyerek onların farklı ihtiyaçlarına yönelik farklı dijital markalarımız ile çözümler sunduğumuzun altını çizmek istedik. Biliyoruz ki artık herkesin telefonunun içinde bir dünyası var. Kimisinin dünyası müzik, kimisinin sinema, kimisinin de sosyal medya. Bu noktada Turkcell’in kurumsal marka vizyonunu da bir telekom operatörlüğünden çok daha öte, her an her durumda ve her platformda müşterilerinin yanında olabilen bir dijital markalar ekosistemine dönüştürdük” açıklamasında bulundu ve ekledi: “Dünya pandeminin de etkisiyle hızlı ve büyük bir değişim geçiriyor. Dijital okuryazarlık, dijital vatandaşlık tahmin edilenden çok daha hızlı gelişiyor. Biz de bu değişim ve gelişim karşısında markamızı daha yenilikçi, daha genç, daha teknolojik ve daha hayatın içinden bir ekosisteme dönüştürdük.”

Turkcell’in geçirdiği dönüşümün tüketicilere aktarıldığı yeni reklam filmi için Melis Sezen ve Barış Arduç kamera karşısına geçti. Rafineri tarafından hazırlanan filmin prodüksiyon süreçlerini Filmpark, yönetmenliğini ise Burak Çaldır üstlendi.

YORUMLAR