Donald Trump'tan kayıp gazeteci açıklaması: Kaşıkçı ölmüşe benziyor, sonuçları ağır olacak!

Medyaloji.net » dünya » Donald Trump'tan kayıp gazeteci açıklaması: Kaşıkçı ölmüşe benziyor, sonuçları ağır olacak!
Donald Trump'tan kayıp gazeteci açıklaması: Kaşıkçı ölmüşe benziyor, sonuçları ağır olacak!

ABD Başkanı Donald Trump, Kayıp gazeteciyle ilgili yaptığı açıklamada, "Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor, bunun sonuçları ağır olacak" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ilişkin yaptığı açıklamada, "Kaşıkçı kesinlikle ölmüşe benziyor" ifadelerini kullandı. Soruşturmanın sonucunu beklediklerini belirten Trump, "Bunun sonuçları ağır olacak." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve aynı zamanda Washington Post gazetesinde yazılar yazan Cemal Kaşıkçı'dan, 2 Ekim Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.

Emniyet kaynaklarınca yapılan değerlendirmede, Kaşıkçı'nın gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğundan bir daha çıkmadığı teyit edilirken, başkonsolosluk binasında aynı saatlerde, 2 uçakla İstanbul'a gelen ve aralarında yetkililerin de yer aldığı 15 Suudi vatandaşının bulunduğu, bu kişilerin daha sonra geldikleri ülkelere döndükleri belirlenmişti.

YORUMLAR