Boyner, kapıya teslimat ağı kuruyor

Medyaloji.net » iş dünyası » Boyner, kapıya teslimat ağı kuruyor
Boyner, kapıya teslimat ağı kuruyor

Boyner, Boyner Express ile hızlı ve yenilikçi kapıya teslimat hizmetini müşterileriyle buluşturmaya hazırlandığını açıkladı.

Firmadan oluşturulan bildirime göre, Boyner, lojistik ve teslimat sektörüdeki yeni yatırımı Boyner Express ile pandemi döneminde müşterilerin yoğun olarak tercih ettiği ve payı iyice yükselen kapıya teslimat hizmetine yeni bir nefes getirmek üzere kolları sıvadı.

Firma, iş ortağı kargo şirketlerinin sunmuş olduğu hizmetlere ek olarak kendi dağıtım ağını da döneme sokarak müşteri mutluluğunun mühim bir parçası olan lojistik ve teslimat sektörüne de fark yaratacak bir giriş yapıyor.

Boyner, Boyner.com.tr ve Morhipo müşterilerinin siparişten teslimat anına kadar alış veriş tecrübesini geliştirip zenginleştirmek ve bilhassa pandemi döneminde sık sık müşteri şikayetine niçin olan saatinde teslimat sorununa köklü bir çözüm getirmek üzere yola çıkıyor. Şirket, yeni dağıtım ağının belirli noktalarında dağıtım piyasasında kullanıcı dostu, güvenilir ve hızlı teslimat mottosuyla hizmet veren Scotty’den hizmet ve destek alacak.

Boyner Express ile Boyner ve Morhipo müşterilerinin siparişleri aynı gün içinde ya da müşterinin istediği gün ve saatlerde teslim edilebilecek. Pandemi döneminde yayılan yeni teslimat alternatiflerine ek olarak, aynı gün teslimat, randevulu teslimat, akşam saatlerinde ya da piyasa dahil hafta sonu teslimat, kapıda ödeme, basit iade ve canlı takip gibi alternatifler günlük yaşamın yoğun temposunda müşterilere basitlik sağlayacak. Müşteriler dilerse daha eskiden tespit edilen teslimat adresini, saatini ya da gününü değiştirebileceği gibi teslimatın temassız olmasını da tercih edebilecek.

Firmanın yeni dağıtım operasyonunda ilgi çeken en mühim unsurlardan biri de bayan teslimat görevlileri olacak. Boyner’in yeni hizmeti depo, nakliye ve teslimat aşamalarında en az yüzde 60 bayan çalışan prensibi ile çalışacak. Kadın sürücüler, bayan kuryeler ve depo çalışanlarıyla Boyner, erkek işi olarak görülen lojistik ve teslimat işine bayan çalışan istihdamı ve hizmet yaklaşımı ile yeni bir nefes getirmeyi planlıyor. Boyner, yeni dağıtım ağı Boyner Express’i ekim ayında İstanbul’da döneme alacak ve kısa vakit içinde İzmir, Ankara, Kocaeli ve Bursa ile başlayarak bütün Türkiye’ye yaygınlaştıracak.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Boyner Büyük Mağazacılık Üst Yöneticisi (CEO) Eren Çamurdan, Boyner’in yeni hizmetiyle alakalı şunları kaydetti:

“Boyner.com.tr ve Morhipo’nun çevrimiçi ticarette payı artarken müşterilerimizin çevrimiçi alış veriş tecrübesini uçtan uca geliştirmeyi ve zenginleştirmeyi hedefliyoruz. E-ticaret işimiz yüzde 80’leri aşan bir hızla büyüyor. Teknoloji ve insan kaynağı ve tecrübe yatırımları ile sağladığımız bu başarıyı, en çok gereksinim duyduğumuz dağıtım ağı yatırımıyla da pekiştirerek müşterilerimize sunmuş olduğumuz hizmeti bambaşka bir boyuta taşıyoruz. Kendi dağıtım operasyonumuz Boyner Express’in katacağı güçle müşterilerimiz hızlı, pratik, yaşam basitleştiren eşi benzeri olmayan bir çevrimiçi alış veriş tecrübesi yaşayabilecek. Boyner.com.tr ve Morhipo siparişleri bundan sonra müşterilere Boyner hızı ve kalitesinde teslim edilecek.”

Böylelikle müşterilerin vakit vakit sorun yaşam sürdürdükleri teslimat problemini, kargo şirketlerinin hizmetlerine ek olarak iş ortakları Scotty’nin de desteği sayesinde sunacakları kendi özel hizmetleriyle çözme imkânına sahip olacaklarını kaydeden Çamurdan, “Ürünlerin paketlenmesinden taşınmasına, pandemiye özel hijyen tedbirlerine, saatinde teslimattan değişik teslimat alternatiflerine, teslimat personelinin hizmet standardı ve başka bütün ince detaylarıyla son dönemde ilerleyen ve pandemide önemi daha da yükselen lojistik ve teslimat işine yenilikler getirmek üzere mühim bir yatırıma imza atmaktan sevinç duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

YORUMLAR