Boston Dynamics'e yeni CEO

Medyaloji.net » iş dünyası » Boston Dynamics'e yeni CEO
Boston Dynamics'e yeni CEO

Rob Playter, Boston Dynamics firmasının yeni CEO‘su oldu.

Son yıllarda geliştirdiği robotlara insani özellikler kazandırarak adından sıkça söz ettiren, teknoloji dünyasının en heyecan verici firmalarından olan Boston Dynamics, teknoloji dünyasına ilham vermeye ve şaşırtmaya devam ediyor. Bugün ise şirket yönetiminde önemli bir değişiklikle karşımıza çıkan şirket, CEO’sunu değiştirdi.

 1992 yılından beri Boston Dynamics’in CEO’luk görevini Marc Raibert üstleniyordu. Şirketin COO’luk görevini üstlenen tecrübeli mühendis Rob Playter, Boston Dynamics firmasının yeni CEO‘su oldu. Oldukça tecrübeli bir mühendis olan Rob Playter, yıllardır Boston Dynamics firmasının yüzü olarak karşımıza çıkıyordu. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Boston Dynamics iş geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Michael Perry, söz konusu değişikliğin şirketin yeni büyüme evresine bir hazırlık olduğunu paylaştı. Boston Dynamics ve robot köpeği Spot ile ilgili önemli açıklamalarda da bulunan Perry, şu an ABD'de 100 adet Spot'un kullanıldığını da sözlerine ekledi. CEO değişikliğinin haricinde Boston Dynamics'in Spot modeli için önemli gelişmeler üzerinde çalıştığını da ekleyelim.


Daha önce Spot'un Early Adopter Programına katılan geliştiriciler için bir SDK yayınlayan Boston Dynamics, tüm geliştiricilerin kullanıma sunulacak yeni bir SDK üzerinde çalıştığını da paylaştı.

YORUMLAR