BenzinLitre, 9 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı!

Medyaloji.net » iş dünyası » BenzinLitre, 9 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı!
BenzinLitre, 9 milyon TL değerlemeyle yatırım aldı!

150 bin kullanıcısı olan uygulamanın yıl sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

9 Milyon TL değerlemeyle ilk yatırımını alan BenzinLitre’nin önümüzdeki aylarda İtalya ve Almanya gibi ülkelerde de faaliyetlerine başlaması bekleniyor.

İlk yatırımın heyecanını yaşadıklarını belirten BrainMinds Kurucusu Görkem Ünel, yatırımla ilgili yeni bir ülkeye daha açılacaklarını belirterek, bu yıl platform üzerinden doğrudan ödeme seçeneğini de kullanıcılarımızla buluşturacağız dedi.

Ünel, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından sağlanan dinamik akaryakıt fiyatlarını test ettiklerini açıkladı. Kullanıcı bazlı fiyat verisi almaya devam ederken EPDK verileri sayesinde güncelliği ve tutarlılığı karşılaştırıp platformun verimliliği artırılacak.

İTÜ Çekirdek ve Mercedes Benz Türk’ün girişimcilik yarışmalarını kazanan BenzinLitre, 14 kişilik ekibini genişletmenin yanı sıra ilk yatırımı ile Avrupa’da en fazla akaryakıt istasyon olan İtalya’da hizmet vermeye başlayacak, İngilizce, Almanya ve Türkçe dil seçeneklerine İtalyanca eklenecek. Ödeme altyapıları geliştirilecek. Saha kontrol ve anket çalışmaları, sürücü davranışları ve istasyon ziyaretleri artırılarak, platformun kalitesi geliştirilecek. Ayrıca uygulamanın tanıtılması ve indirme kampanyaları ile 2020 sonuna kadar 500 bin kullanıcıya ulaşması hedefleniyor.

YORUMLAR