ASELSAN'a Çevre ve İklim ödülü

Medyaloji.net » iş dünyası » ASELSAN'a Çevre ve İklim ödülü
ASELSAN'a Çevre ve İklim ödülü

Sıfır Atık Projesini kararlılıkla yürüten ASELSAN, Çevre ve İklim Değişikliği Yönetimi faaliyetleri ile ödüle layık görüldü.

ASELSAN, ABD merkezli The Stevie tarafından bu sene 19'uncusu düzenlenen Uluslararası İşletme Ödülleri (Internaional Business Awards) kapsamında "Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı" kategorisinde "Green Climate for the Future - Gelecek İçin Yeşil İklim" konu başlığı ile 2022 yılında "Çevre ve İklim Değişimi Yönetimi" faaliyetleri ile gümüş ödül almaya hak kazandı.

"İnsanlığın tartışması gereken en önemli sorun"

İnsanlığın tartışması gereken en önemli sorunun iklim değişikliği ve bunun yaratacağı krizler olduğunu belirten ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Kısa vadeli düşünürsek, uzun vadeli hedefler için konfor alanından çıkamazsak, geleceğin risklerini göremezsek, tükeniş kaçınılmaz bir son olur. Bu nedenle ASELSAN’da bağımsız teknolojiler hedefiyle Türkiye için ekonomik katma değer oluştururken, uzun vadeli toplumsal ve çevresel fayda sağlamak için de çalışıyoruz. Sadece ASELSAN’ı değil, tüm değer zincirimizi olumsuz etkileyebilecek çevre ve iklim değişikliği riskini, yüksek teknolojimiz, insan kıymetimiz ve güçlü bilgi birikimimizle yönetiyoruz" dedi.

YORUMLAR