Alaçatı Muhallebicisi, yatırım yapmaya hazırlanıyor

Medyaloji.net » iş dünyası » Alaçatı Muhallebicisi, yatırım yapmaya hazırlanıyor
Alaçatı Muhallebicisi, yatırım yapmaya hazırlanıyor

Alaçatı Muhallebicisi, mevcut yatırımlarla birlikte yıl sonuna kadar 80 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

Kendine has mimarisi ve Ege’ye özgü lezzetleriyle dikkat çeken Alaçatı Muhallebicisi, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınına rağmen yatırımlarında hız kesmedi. Halihazırda 34 şehirde 74 mağazasıyla hizmet veren marka, mevcut yatırımlarla birlikte yıl sonuna kadar 80 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Markanın 2021 yıl sonu hedefi ise yeni şube yatırımlarıyla birlikte toplam 100 şube ile hizmet verebilmek.

2021 yılı içinde 20 yeni lokasyonda yatırım planlanıyor

Yatırım planlarına ilişkin açıklamada bulunan Alaçatı Muhallebicisi Franchise ve Yatırım Direktörü Selim Murat Sarı, pandemi sürecindeki belirsizlikler, dünya ekonomisindeki kırılganlık ve buna bağlı olarak sektörde yaşanan dalgalanmaya karşın mevcut operasyonlarında bir değişikliğe gitmediklerini kaydetti.

Selim Murat Sarı, “Devam eden yatırımlarımızla birlikte 2020 yılı sonunda 80 şubeye ulaşmış olacağız. 2021 yılı içerisinde 20 yeni mağaza açabilmek için yatırımcılarla görüşmelere başladık. Faaliyetlerimizi artırmak istediğimiz Doğu Anadolu, Güneydoğu ve İç Anadolu bölgelerinde şube yatırımları yapmayı planlıyoruz. Ege Bölgesi’nde mevcut durumumuzu güçlendirmek ve Ege şehirlerinde daha fazla görünür olmak istiyoruz. Düzce, Bolu, Çorum, Tokat, Tekirdağ, Çanakkale, Iğdır, Erzurum, Bartın, Sinop, Uşak, Zonguldak, Manisa, Trabzon, Mardin, Urfa, Sivas, Amasya, Karabük, Bilecik, Giresun ve Hatay illerinde yeni franchise yatırımları yaparak 100 şubelik bir restoran zinciri haline gelmeyi hedefliyoruz. Mevcutta ise daha güçlü olduğumuz büyük şehirlerde, şube sayımızı homojen bir şekilde artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Alaçatı Muhallebicisi olarak kaydettikleri büyümeye karşın sektörde genel olarak bir daralmanın yaşandığının altını çizen Selim Murat Sarı, “Yatırımcılar, bu dönemde daha ihtiyatlı davranma eğilimindeler. Bu aslında bazı belirsizliklerin tetiklediği bir durum ve bunun geçici olduğuna inanıyoruz. Yatırımcının yaptığı harcamanın karşılığını kısa ve orta vadede alma beklentisi olduğu için güvenli limanları tercih ettiğini gözlemliyoruz. Aslına bakılırsa bu durum, gerek marka gerekse yatırımcıyı daha çok motive eden ve doğru kararları almaya yönlendiren önemli bir yaklaşım.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR