Muhteşem Yüzyıl 85. Bölüm izle 6 Şubat Çarşamba 2013, son bölümü tek parça izle,Papa'dan Kanuni Sultan Süleyman'a suikast!,Hürrem Hatice'yi sürdürdü! (HD İZLE)

06.02.2013,Muhteşem Yüzyıl 85. Bölüm hd izle,Muhteşem Yüzyıl 85. Bölüm seyret,Muhteşem Yüzyıl full hd izle, Yeni bölüm izle, son bölüm izle, yeni bölüm hd izle,Papa, Kanuni'ye suikast düzenledi

Star TV’nin fenomen dizisi Muhteşem Yüzyıl dün akşam yayınlanan 85. bölümünde Hürrem Sultan’a düzenlenen suikast sahnesiyle izleyenleri ekrana kilitledi. Hatice Sultan, Pargalı İbrahim Paşa’nın idamından sorumlu tuttuğu Hürrem Sultan’a akıl almaz bir suikast hazırladı. Kendisine hizmet eden bir cariyeyi Hürrem’i öldürmesi için görevlendiren Hatice Sultan’ı kötü bir sürpriz bekliyordu. Hürrem Sultan’ı öldürmeyi beceremeyen cariye Hürrem’in hayatını kurtardı şeklinde algılandı Hürrem’e düzenlenen bu suikasti öğrenen Sultan Süleyman ise deliye döndü.

Geçtiğimiz bölümde Hatice Sultan, Pargalı İbrahim Paşa'nın idamından sorumlu tuttuğu Hürrem Sultan'ın öldürülmesini emretmiş ancak Hürrem Sultan bu suikastten kurtulmuştu. Dün akşam bu suikast girişimini öğrenen Kanuni Sultan Süleyman, Hatice Sultan'ı Manisa'ya sürgüne yolladı. Manisa'ya çocukları ile birlikte giden Hatice Sultan burada Mahidevran ve Şehzade Mustafa ile birlikte yaşamaya başladı.

İtalya'ya sefer hazırlığında olan Osmanlı Devleti'ni engellemek isteyen Papa, Kanuni'ye bir suikast düzenlenmesini emretti. Suikast için Payitahta gelen genç bir şövalye önce saraya girerek keşif yaptı ondan sonrada çarşıda teftişe çıkan Kanuni Sultan Süleyman'a hançer ile saldırdı. Ancak şövalyenin unuttuğu bir şey vardı: Malkaçoğlu Bali Bey. Malkoçoğlu Bali Bey, Kanuni Sultan Süleyman'a düzenlenmek istenilen suikastı engelledi.

Suikast girişimi İtalya'ya düzenlenecek olan sefer hazırlıklarının daha da hızlanmasına neden oldu. Kanuni Sultan Süleyman, Şehzade Mehmet ve Selim'i sefere götürmeye karar verir iken, Şehzade Mustafa'yı sefere götürmekten vazgeçti. Hayal kırıklığı yaşayan Mustafa, bu kararın arkasında Hürrem Sultan'ın olduğunu düşünerek, Hürrem'e karşı diş bilemeye başladı..YORUMLAR
medyaloji.net'i facebook'tan takip et
Bu mesaj 15 saniye içerisinde kapanacaktır.